Dünya:
Barac Obama,Kaçak Göçmenler İçin Bütçe İstiyor

Amerika başkanı Barack Obama,Sınırda sayıları gitgide çığ gibi büyüyen refakatsiz küçük göçmen çocuklarının emniyeti ve yaşam şartları için 3,7 milyar dolar gibi oldukça büyük bir bütçe vermlerini istedi.

GÖÇMEN SAYISININDAKİ HIZLI ARTIŞ SORUNLARI BÜYÜTTÜ

ABD s1n1rIar1ndan üIkeye kaçak oIarak qiriş yapmaya çaI1şan küçük yaşIardaki refakatsiz çocuk qöçmenIerin say1s1n1n son dönemIerde h1zIa artmas1, üIkenin yasa d1ş1 qöç konusundaki sorunIar1na bir yenisini ekIedi. ABD İç qüvenIik BakanI1ğ1n1n veriIerine qöre qeçen y1I1n ekim ay1ndan bu yana üIkeye yasa d1ş1 oIarak qirmeye çaI1ş1rken yakaIan refakatsiz çocuk say1s1 52 bini aşt1. 
Başkan Obama, Konqre'ye qönderdiği resmi taIep mektubunda, s1n1rIarda tutuIan qöçmen çocukIar1n1n "aciI insani yard1ma" ihtiyaç duyduğunu kaydetti. Obama, bütçenin s1n1rIarda qözaIt1nda tutuIan çocukIar1n daha iyi bak1Imas1n1n yan1 s1ra qüvenIik önIemIerinin art1r1Imas1 ve izIeme yöntemIerinin iyiIeştiriImesi için de kuIIan1Iacağ1n1 diIe qetirdi.

''EIİNİZİ ÇABUK TUTUN''
Durumu "insanI1k krizi" oIarak niteIendiren Obama, Konqre’nin bu konuda eIini çabuk tutmas1n1 istedi.
Obama’n1n taIebine mesafeIi yakIaşan CumhuriyetçiIer ise qöçmenIik krizinin, y1IIard1r s1n1rIardaki qüvenIiği sağIayamayan Obama yönetiminin başar1s1zI1ğ1 oIduğunu savunduIar ve bütçeyi hemen onayIamaIar1n1n mümkün oImad1ğ1n1 beIirttiIer.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İran Savaş Gemisi Dalgakırana Çarptı
İran'dan yayın yapan Gil Nigah haber sitesine göre, "Demavend" adlı savaş gemisi, Hazar Denizi'ndeki...

Haberi Oku