Gündem:
Erdoğan-Davutoğlu uyumuyla Türkiye şaha kalkacak

Haberazim.com Güncel Ajans Haberleri

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 'Türkiye'nin en iri siyasal hareketiyiz biz. AK Parti'de yaşanan her şey Türkiye'yi ilgilendiriyor. AK Parti'nin geleceği, Türkiye'nin  geleceğini etkiliyor' dedi.

Pendik Belediyesi'ni ziyaret eden Akdoğan, meclis salonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, 62. hükümetin başbakan yardımcısı şekilde ilk ziyaretini, ilk göz ağrısı bulunan Pendik Belediyesi'ne yaptığını söyledi.

Akdoğan, 'Siyasi liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, 94 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda biz de Pendik Belediyesi'nde bürokrat şekilde göreve başlamıştık. Yani onun için için büyükşehir belediyesi ne mana anlatım ediyorsa bizim için de Pendik Belediyesi o manası anlatım ediyor' diye konuştu.

Bugün de ilk ziyaretini Pendik Belediyesi'ne yaptığını bildiren Akdoğan, hemşehrilerini, dostlarını, kardeşlerini kucaklayarak, geçmişlerini inkar etmeden, yola başlamak istediğini anlatım etti.

AK Parti'nin köksüz bir siyasal devinim olmadığını vurgulayan Akdoğan, şöyle devam etti: 

'Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın anlatım ettikleri benzeri iri bir uygarlık tasavvuruna dayanıyor. Tarihi ve kültürel kökleri bulunan bir siyasal hareket. O dönemki tezahürü bulunan Refah Partisi içinde belediyelerde fazla aşırı iri hizmetler verdik. O devre halkla kucaklaşma ve hizmetle tanıştırma zamanı olarak, iri bir sıçrama yaşanmasına neden oldu. Arkasından Refahyol Hükümeti 96'da bir vuruş girişimiyle devrildi ve bir fetret zamanı yaşandı Türkiye'de. Refahyol Hükümeti'nden 2002'ye kadar bir boşluk, ara devre fetret zamanı yaşandı.'

'AK Parti yeni bir çığır açtı'

Yalçın Akdoğan, 2001'de kurulan AK Parti'nin, 2002'de iktidara gelerek yeni bir  sayfa, yeni bir çığır açtığını belirterek, partilerinin iri dönüşümler gerçekleştirdiğini anlattı.

Akdoğan, 30 Mart ve 10 Ağustos seçimleri ile 2015  mebus seçimlerinin iç içe geçmiş halka olduğunu anlatım ederek, 'Yani maçın bir devresini kazanmak yetmiyor, tamamını kazanmak için tüm devreleri almak gerekiyor' değerlendirmesinde bulundu.

-'Bu bir seçim hükümeti değildir'

Bu üç halkanın birbirini tamamlayan, birbirinin devamı bulunan seçimler olduğunu söyleyen Akdoğan, şöyle konuştu:

'Hiç nefes alıp vermeden biz tıpkı heyecanla, tıpkı kararlılıkla bu süreçleri devam ettirmek, milletimizle kucaklaşma ve milletimize hizmet götürme kararlılığıyla süreçleri devam ettirmek durumundayız. AK Parti şu anda bir hükümet kurdu, 62. hükümet. Bu hükümet 2015'e kadar devam edecek bir hükümet değil. Hükümet programımızı Mecliste okuduk, yarın itimat oylaması yapacağız. Bu bir seçim hükümeti değildir şu anda kurulan. Geçici hükümet de değildir. Biz 2023 hedeflerine yol yürürken, 2019'u planlayan bir anlayışıyla hükümet programını hazırladık. Ortaya koyduğumuz projeler, vaatler, hedefler... Bunlar 2019'u, 2023'ü kucaklayan hedeflerdir. Bu sebepten dolayı 62. hükümet bir seçim hükumeti değildir. 2015'i maksat saha değil, 2019'u, 2023'ü maksat saha bir hükumettir.'

'Önümüzde 4 altın sene var'

2015 mebus seçimlerinden sonra, 2019'a kadar önlerinde 4 altın sene olduğunu belirten Akdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Yeni Türkiye'nin inşasında bu dört altın yıl, fazla aşırı iri ciddiyet taşıyacak. Çünkü hiçbir seçim yok. Yani seçimle bölünmeyen, bir blok devre yaşanacak. Milletvekilliği seçimi, belediye başkanlığı seçimi, cumhurbaşkanlığı seçimi 2019 yılında yapılacak. İşte bu, 2015-2019 arasındaki blok devre altın yıllar, Yeni Türkiye'nin inşasında, tesisinde, ihyasında fazla aşırı ciddiyet taşıyacak. Bunun gerçekleşebilmesi için de 2015 seçimlerine şimdiden hazırlanmak gerekiyor.'

AK Parti şekilde eylül ortasından itibaren kongre sürecini başlatacakları bilgisini veren Akdoğan, 'Sayın Başbakanımız tüm şehirlere gidecek, iri ilçelere katılacak, kongre sürecini şubat ayında tamamladıktan sonra mart sebebi ile da kampanya zamanı başlıyor. Yani biz hiç mesafe vermeden, soluklanmadan, sürat kesmeden, siyasal çalışmalara yahut kurumsal şekilde belediyelerimiz faaliyetlerine devam edecek' diye konuştu.

'Çok muvaffakiyetli bir süreç yürüttük'

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, fazla aşırı dinamik, fazla aşırı muvaffakiyetli bir süreç yürüttüklerini anlatım ederek, 'Gezi olayları, ardından yaşanan 17 ve 25 Aralık vuruş girişimleri, 30 Mart ve 10 Ağustos seçimi, AK Parti de umumi başkan değişimi, başbakan değişimi, Cumhurbaşkanlığının çağ teslimi, fazla aşırı dinamik bir süreçten geçtik' dedi.

Büyük hamlelerin yapıldığını vurgulayan Akdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Mit krizinden itibaren, Gezi olayları, 17 Aralık süreci, bunlar her zaman hükümete dönük, demokrasiye dönük hamlelerdi, saldırılardı. Planlı, programlı eylemlerdi. Bunları püskürten AK Parti iktidarı, sırf kendi varlığını korumadı. Türk demokrasisinin varlığını da korudu. Millet iradesini korudu ve seçimle sandıkla meşrutiyetini güçlendirerek, Türkiye'nin bütünlüğünü, istikrarını ve huzurunu korumayı becerdi. Süreç yönetimini başarıyla yaptık. Burada AK Parti camiasının, ailesinin, ahlaki bir duruş sergilediğini görüyoruz. Bu pratik bir şey değildir. Devir teslimler, cumhurbaşkanı değişimi, başbakan değişimi, umumi başkan değişimi.  Türkiye'nin en iri siyasal hareketiyiz biz. AK Parti'de yaşanan her şey Türkiye'yi ilgilendiriyor. AK Parti'nin geleceği, Türkiye'nin  geleceğini etkiliyor. Bu sebepten dolayı bu kadar iri siyasal hareketin, iktidar partisinin yaşayacağı değişim, hem ülkeyi etkiler hem de iri çalkantılara da neden olabilirdi. Yani herhangi bir sorun yaşamadan, ülkemizi ve partimizi, hareketimizi türbülansa sokmadan fazla aşırı muvaffakiyetli bir süreç yönetimi gerçekleştirildi. Bunda ahlaki bir duruş, erdem sergileyen teşkilatlarımızın fazla aşırı  büyük bir payı olduğunu ifade etmek istiyorum.'

'Türkiye'yi şaha kaldıracak bulunan sayın Erdoğan, sayın Davutoğlu uyumudur'

Olağanüstü 1. kongrede delegelerin büyük bir umumi olarak ve oy birliğiyle Davutoğlu'nun peşinde dimdik durmasının fazla aşırı iri bir erdem işareti olduğunu dile getiren Akdoğan, şunları kaydetti: 

'Daha öncesinde ayrıcalıklı istişareler olabilir, ayrıcalıklı tartışmalar olabilir, bazı arkadaşlarımız ayrıcalıklı ad önermiş olabilmekte fakat karar alındıktan sonra tüm AK Parti camiasının bir tüm şekilde Sayın Genel Başkanımızın ve Başbakanımızın peşinde durması, gerçekten takdir edilmesi gereken bin süreçtir.  AK Parti krizlerden sonra  kongreye girmiyor, büyüyerek kongreye giriyor ve büyüyerek kongrelerden çıkıyor. Birtakım partilerin, siyasal krizler sonucunda kongrelere girdiklerini ve daha fazla aşırı sarsıntı geçirerek, parçalanarak kongrelerden çıktığını görüyoruz. Bu sebepten dolayı AK Parti bu performansıyla birlik ve bütünlük içerisinde, muvaffakiyetli bir süreç yönetmesiyle de Türk siyasetine örneklik oluşturmuştur diye düşünüyorum.' 

Yeni Türkiye'nin inşasında AK Partinin sergilediği bu bütünlükçü tavrın, gönül ve saygı itimat temelinde ortaya koyduğu tutumun, fazla aşırı ciddi olduğunu dile getiren Akdoğan, ' Sayın Cumhurbaşkanımızla Başbakanımız arasındaki sistem fazla aşırı önemlidir. Türkiye'yi şaha kaldıracak bulunan sayın Erdoğan, sayın Davutoğlu uyumudur' dedi.

'25 yaşında bir gençken bana 3 müdürlük teslim edildi' 

Akdoğan, bu birlik ve bütünlük arasında Türkiye'nin emin adımlarla yol yürümeye devam edeceğini söyledi. 

Yalçın Akdoğan, 1994'te 25 yaşındayken Pendik Belediyesi'nde kendisine 3 müdürlüğün teslim edildiğini belirterek, gençlere güvenmenin, onlara emaneti teslim edebilmenin lakin kendisine güvenen şahısların yapabileceği bir şey olduğunu kaydetti.

Risk alabilmenin, güvenebilmenin, yetkiyi paylaşabilmenin, kompleks sahibi olmayan şahısların yapabileceği bir şey olduğunu dile getiren Akdoğan, büyümenin temelinin de bu olduğunu söyledi.

Akdoğan, 'O çağda bir geziye çıktık, bize güvendi kendisi. Medyanın da bildiği benzeri 'Fikri takip' diye bir kavram vardır. Yani bir haber yapıp geçerseniz olmaz. Sonrasını takip edersiniz, sonrasında ne gelişmeler yaşandı. Erol erkek de (eski Pendik Belediye Başkanı) bu düşüncesi takibi bizim şahsımızda yaptı. Yani nesli takip benzeri daha sonrasında ne yaptık, nereye gittik. Bizim gelişimimizde bugünlere ulaşmamızda kendisinin fazla aşırı iri yardımı oldu. Kendisine fazla aşırı teşekkür ediyorum' dedi. 

Pendikli olduğunu, burada ayrıcalıklı görevlerde bulunduğunu anlatım eden Akdoğan, bundan sonra da Başbakan Yardımcısı şekilde hemşehrilerine hizmet etme onurunu yaşayacağını sözlerine ekledi.

Daha sonra Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, ziyaret anısına  Akdoğan'a ipek halı seccade armağan etti.

Kaynak: AA

Haber Azim Güncel Ajans Haberleri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Halı saha yapımında lider firma Türker Spor
2005 yılından bu yana halı saha yapan firmalar arasında yurt içinde lider konumda olan Türker Spor, yurt...

Haberi Oku