Gündem:
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI VE İŞYERİ HEKİMİ HİZMETİ

Birçok ülke iş ve işçi sağlığı ile ilgili düzenleme yapmıştır. Biz de ülke olarak 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği yasası ve 09 Aralık 2012 tarihinde yayınlanan resmi gazete ile yürürlüğü girmiş olan “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği” ile tüm işletmeler ve işyerlerinde bir takım düzenlemeler yaparak işyerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurulmasını zorunlu hale getirdik.

Bununla birlikte aynı yönetmelik kapsamında belirli bir sayıda işçi çalıştıran yerlerde sanayi kolu olsun ya da olmasın işyeri hekimi bulundurulması zorunlulu hale gelmiştir.

İş güvenliği ile ilgili çalışmalar kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bazı kuruluşlar oluşturularak belli kriterlere uyan ve iş güvenliği hizmeti veren kuruluşlara Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) yetkisi vermiştir. Bu kuruluşlar aracılığı ile işyerlerine hekim ve uzman personel hizmeti verilebilmesi ve denetlenebilmesi imkanı getirilmiştir.

Bu şekilde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluş da İstanbul OSGB firması olan Acar OSGB firmasıdır. Bu firma işyerlerinin iş güvenliği kapsamında ihtiyaç duyduğu her türlü belge, doküman ve personele ulaşabilmesi için yüksek kalite standartlarında hizmet vermektedir. Ayrıca firma tarafından işyeri ile ilgili risk değerlendirilmesi yapılarak gerekli önlemlerin alınması sağlanmakta,acil durum eylem planlarının hazırlanarak işyerinde çalışan işçileregerekli tatbikatların yaptırılmaktadır.

İhtiyaç duyulan her alanda, son derece geniş bir hizmet ağı ile işyerlerinin ihtiyacı olabilecek tüm iş ve işlemler ile ilgili kaliteli bir hizmet sunan Acar OSGB, işyerlerinde gözetim ve denetim sistemlerinin kurulmasına ve yönetiminin sağlanmasına da hizmetlerinde yer vermektedir.

Acar OSGB firmasının bir diğer hizmeti de sürekli değişen mevzuatları güncel olarak takip ederek işverene uyması gereken yasal zorunlulukları, talimatları, prosedürleri, süreçleri hatırlatmakta, bu işlemlerin nasıl yapılacağına ilişkin görüş, öneri ve personel hizmeti vermektedir.

İş güvenliği uzmanı her işyerinde bulundurulmak zorundadır. İşyeri hekimi ise belli sayıda işçi çalıştıran işyerleri için zorunlu hale getirilmiştir. Bu hekimler ile işyerinde meydana gelecek olası kaza durumlarında ilk yardımın yapılması, çalışan personelin eğitilmesi gibi hizmetler verilmektedir.

ARADIĞINIZ HİZMETİN ADRESİ ACAR OSGB

İstanbul OSGB firması ile ilgili ayrıntılı bilgi içinwww.acarosgb.com.tr web sitesi 7/24 hizmetinizdedir.

 
 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlk MGK Toplantısında OHAL Uzatılmasına...
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak olan yılın ilk Bakanlar Kurulu toplantısında, terörle mücadele...

Haberi Oku