Gündem:
İsrail'e Toprak Satışı Had safhada
 Toprak satış'ında rekor kırılıyor şimdiye kadar Türkiye , 89 yılda İsrail liler’e toplamda 12 dönüm arazi sattı. Son iki yılda ise rekor kırıldı. İsrail vatandaşları, tam 59 dönüm toprak aldı.

Sözcü'nün haberine göre, İsrail ile ilişkilerin sürdüğüne dair bir başka delil ise MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun soru önergesi ile ortaya çıktı: 89 yıl boyunca sadece 12 dönüm toprak alan İsrail vatandaşları, son 2 yılda 59 dönümün sahibi oldu.

RAKAMLARI BAKAN GÜLLÜCE AÇIKLADI

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Çevre Bakanı İdris Güllüce ’ye, 18 Mayıs 2012’de yürürlüğe giren yüzde 10 sınırlaması öncesi ve sonrasında İsrail vatandaşlarının Türkiye’de aldıkları taşınmazları sordu. Bakan Güllüce’nin verdiği bilgiye göre İsrail vatandaşlarının 1 Kasım 1923 ve 18 Mayıs 2012 tarihleri arasında 40 adet parseli bulunuyordu. Bunların büyüklüğü de yaklaşık 12 dönüm idi. Ancak yasadan sonra rekor bir alım yapıldı. İsrail vatandaşları 57 ayrı adet parsel daha satın aldı. Son iki yılda alınan taşınmazların büyüklüğü ise yaklaşık 59 dönüm olarak gerçekleşti. Halaçoğlu’nun, “Filistin’de yaşanmakta olan katliama rağmen İsrail vatandaşlarına toprak satışı nı halen düşünülmekte midir? İsrail vatandaşlarına satılmış bulunulan taşınmazlarla ilgili bir yaptırım düşünülmekte midir?” sorusuna Çevre Bakan Güllüce, “Belirtilen hususlara ilişkin bir çalışma bulunmamaktadır” cevabını verdi.

PATRİK'LE BAŞ BAŞA GÖRÜŞTÜ

Cum­hur­baş­ka­nı Tayyip Er­do­ğan ve Baş­ba­kan Ahmet Da­vu­toğ­lu ile gö­rüş­mek için Tür­ki­ye­’ye ge­len ABD Baş­kan Yar­dım­cı­sı Jo­e Bi­den, seyaha­ti­nin üçün­cü ve son gü­nün­de İs­tan­bu­l’­da Fe­ner Rum Pat­rik­ha­ne­si ve Sü­ley­ma­ni­ye Ca­mi­i’­ni zi­ya­ret et­ti.

BARTHOLOMEOS KAPIDA KARŞILADI

Pat­rik­ha­ne­ye 11.45’te ge­len Bi­den ve eşi­ Jill Biden’ı, Fe­ner Rum Pat­ri­ği Bart­ho­lo­me­os kar­şı­la­dı. Bir sa­at 40 da­ki­ka sü­ren zi­ya­ret­te Bi­de­n, Bart­ho­lo­me­os ile baş ba­şa gö­rüş­tü. Bi­den gö­rüş­me­nin ar­dın­dan eşi ile Aya Yor­gi Ki­li­se­si­’ni ge­ze­rek mum yak­tı. Bi­den Çif­ti, Pat­rik­ha­ne­’nin ar­dın­dan Sü­ley­ma­ni­ye Ca­mi­i’­ne geç­ti. Çev­re­sin­de ge­niş gü­ven­lik ön­lem­le­ri­nin alın­dı­ğı ca­mi­ye gi­riş­ler, zi­ya­ret­ten 40 da­ki­ka ön­ce ka­pa­tıl­dı. Ca­mi gö­rev­li­le­ri eş­li­ğin­de Sü­ley­ma­ni­ye­’yi ge­zen Bi­den ve eşi, yetkililerden ca­mi hak­kın­da bil­gi al­dı. ABD Baş­kan Yar­dım­cı­sı Biden, eşiy­le birlik­te, ABD Baş­kan­lık fi­lo­su­na ait özel bir uçak­la sa­at 15.00’te Tür­ki­ye­’den ay­rıl­dı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Halı saha yapımında lider firma Türker Spor
2005 yılından bu yana halı saha yapan firmalar arasında yurt içinde lider konumda olan Türker Spor, yurt...

Haberi Oku