Gündem:
‘Kılıçdaroğlu, siparişle masaya yumruk vurursanız sadece eliniz acır'

Haberazim.com Güncel Ajans Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan adayı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, hata politikalarla cumhurbaşkanlığını armağan ettiğini söyledi.

İnce, 'Sayın Kılıçdaroğlu, 'Elimi masaya vuracağım' demiş. Siparişle masaya yumruk vurursanız yalnızca eliniz acır, kimse korkmaz. Siz demediniz mi bu partide korku duvarlarını yıkmaya geliyorum” dedi. CHP'nin ATO Congresium'da gerçekleştirilen 18. Olağanüstü Kurultayı'nda konuşan CHP Genel Başkan adayı Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’nun uyguladığı hata politikalarla cumhurbaşkanlığı armağan ettiğini söyleyerek, şunları aktardı:

“Kılıçdaroğlu’nun şahıs şekilde çok aşırı severim, kendisiyle şahsi hiç bir sorunum yoktur. Namuslu bir adam olduğundan hiç şüphem yok. Uyguladığı hata politikalarla cumhurbaşkanlığı armağan etmiştir. Ben buna başkaldırı ediyorum.” Düğün salonunda kurultay yapıldığını anlatım eden İnce, sözlerine şöyle devam etti:

“Disiplin diyor şimdi umumi başkan disiplinsizliği oluşturan Kılıçdaroğlu’dur. Bir gazetede vardı. Kılıçdaroğlu, “Elimi masaya vuracağım” demiş. Sayın Kılıçdaroğlu, siparişle masaya yumruk vurursanız yalnızca eliniz acır, kimse korkmaz. Siz demediniz mi bu partide korku duvarlarını yıkmaya geliyorum. İlk başkan seçildiğinizde 40 bin insana seslendiniz. Yazık değil mi düğün salonunda kurultay yapıyoruz. Salonlar doluymuş, tüm salonları aradım boşmuş. İşler kötüye gidiyor. Parti muvaffakiyetsizliğe doğru gidiyor. Parti üyeleri sizin iktidar olacağınıza inanırsa disiplin kendiliğinden olur zaten. Sopayla disiplin olmaz. Disiplin başarıya odaklanmayla olur. Seçimde seçmenlerimiz tıpış tıpış değil koşa koşa oylarını kullanmaya gitmeli. Basın bizi desteklemiyor, paramız bulunmamaktadır bunlar bahanemizdir. Başarıya inanan bir CHP’dir benim amacım benim amacım umudun CHP’si, başarının CHP’sini yaratmaktır.” Kılıçdaroğlu’nun tek adamlığa doğru gittiğini vurgulayan İnce, şunları söyledi:

“İsmet Paşa’ya bir gün laf atıyorlar: Tek adam, diktatör diyorlar. Ben tek adamlıktan demokrasiye geldim, siz demokrasiden tek adamlığa gitmek istiyorsunuz diyor. Sayın Kılıçdaroğlu tek adamlığa gidiyor aramızdaki ayrım bu Türkiye’de bir acımasız diktatörleşiyor. Bu acımasız diktatörleşiyorsa direniş haktır!” Türkiye’yi 2023’ e hazırlayacaklarını belirten İnce, “Daha özgür, daha mesut bir Türkiye için 2023’e Türkiye’yi biz hazırlayacağız. AB’yi biz tamamlayacağız. Biz bu yolculukta evvela kendi iç sorunlarımızı çözeceğiz. 'Affedersiniz bana Ermeni dediler' diyen devir dışı bir baş bu sorunları çözemez. Alevi ve Kürt sorununu sol birikimle çözeceğiz. Benim umumi başkanlığımda Aleviliğini tanımını yurt yapamayacak, yalnızca saygı duyacak. Ekonomi önceliğimiz olacaktır. evvel ekmek diyeceğiz. Bu toplumun sorunlarını birlikte çözeceğiz. Bu kocaman yürüyüşü başlattık. Son durak başbakanlıktır” diye konuştu.

Sürekli seçim elde eden bir yalancıyı kabullenemediği için burada olduğunu söyleyen İnce, şunları aktardı:“Bu partide bay baş, hanım kol olmayacak. Şimdi değişim zamanıdır, değişim zamanıdır. Bir hanım değişirse dünya değişir unutmayın! Reyhanlı’da ölülerimiz üstünden dahi politika oluşturan cahillere karşı koymak için buradayız. İnsanları yakarak öldürenlerin süre aşımı kararına hayırlısı olsun diyecek kadar merhametsizi durdurmalıyız. Başbakan’a dokunmak ibadettir diyen bir cehaleti bulunmamaktadır etmek için buradayız.”İnce, şöyle devam etti:

“Çalmayacağız, çaldırmayacağız, gözü pek olacağız, çalışkan olacağız. Anlamlı oy kaybı değil, CHP’nin iktidarını vaat ediyorum. Bu kocaman geziye bir adımla başladım. Bütün kocaman yolculuklar bir adımla başlar. Bu seyahat başbakanlıkta bitecek. Buna sokak da inanıyor siz de inanın.”

'HAZMEDEMİYORUM'

CHP Genel Başkan adayı Muharrem İnce, 'Ekmeleddin İhsanoğlu ismini gördüğümde bu tam olarak muvaffakiyetsizlik dedim. Tayyip Erdoğan benzeri birinin karşısına miting yapamayan birinin kazanmasını nasıl düşünürsün. Bu risk almak değil, bu öngörüsüzlük, bu siyaseti bilmemektir' dedi. CHP'nin ATO Congresium'da gerçekleştirilen 18. Olağanüstü Kurultayı'nda konuşan CHP Genel Başkan adayı Muharrem İnce, “Partiye yeni adlar kazandırmaya evet fakat değerlerimizden uzaklaşmaya hayır” diyerek şunları söyledi:

“Sağ ve sol açılımını tartışmalıyız. Sağa yatkın kişiyi seçelim, oylar çantada keklik bu sağcıyı öne sürdüm hadi şimdi oltaya diyoruz. Bu mantığı doğru bulmuyorum. Bu milletin sol değerleriyle daha mesut olacağına inanıyoruz. 90 yıllık parti, kendi başkentinden bir namzet bulamıyorsa yazıklar olsun. Ben şimdi CHP’nin parti meclisine girersem beni CHP’li sanarlar diyeni namzet yapıyorsak hepimize yazıklar olsun. Partiye yeni adlar kazandırmaya evet fakat değerlerimizden uzaklaşmaya hayır.”

CHP’de Kuvay-i Milli ruhunun olduğunu anlatım eden İnce, şunları aktardı: “Biz nasıl oy alacağız? Nasıl sağdan oy alacağız? Bireyi önemseyerek, bireye saygı duyarak, haklarını özgürce kullanmasını yaratarak. Ecevit yüzde 42’yi nasıl aldıysa biz de öyle alabiliriz. CHP ırmağa benzer. CHP’nin bu kaynağı Kuvayi Milliye ruhudur.”

“HAZMEDEMİYORUM, BU SEÇİMİ HAZMEDEMİYOR” 

Cumhurbaşkanı adayını televizyondan öğrendiğini belirten İnce, şöyle devam etti:“Son yaşadığımız seçim cumhurbaşkanlığı seçimidir. TV’den öğrendim cumhurbaşkanı adayımızı meclis üyeleri bilmiyor, vekiller bilmiyor, yalnızca umumi başkanımız biliyor. Meclis üyelerine anket yapıldı. Size anket düzenlendi birtakım cumhurbaşkanı görmek istersiniz diye. Biriniz Ekmeleddin İhsanoğlu yazdınız mı? O süre o anketi sebep yaptınız?”

Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı için 'Risk aldım' dediğini aktaran İnce, “Ekmeleddin İhsanoğlu ismini gördüğümde bu tam olarak muvaffakiyetsizlik dedim. Tayyip Erdoğan benzeri birinin karşısına miting yapamayan birinin kazanmasını nasıl düşünürsün. Bu risk almak değil, bu öngörüsüzlük, bu siyaseti bilmemektir” dedi.Yöntem değişikliği önerdiğini söyleyen İnce, “MHP ile çatı kurmayalım, MHP ayrı çatı çıkarsın. Birden çok namzet çıkaralım dedim. Sakalım olmaması nedeniyle dinletemedim. ad önermedim, matematik önerdim. Önerim kabul görseydi Erdoğan bugün cumhurbaşkanı olamayacaktı. Atatürk düşmanı bir adam orayı dahi yıkıyor, oranın dahi kurallarını değiştiriyor. Hazmedemiyorum, bu seçimi hazmedemiyor” diye konuştu.

Kaynak: IHA

Haber Azim Güncel Ajans Haberleri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Halı saha yapımında lider firma Türker Spor
2005 yılından bu yana halı saha yapan firmalar arasında yurt içinde lider konumda olan Türker Spor, yurt...

Haberi Oku