Gündem:
SEDAT SÖNMEZ : Sönmez Group ile Yarınlarımız Güvenli
KBRN kısaca Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu konularda özellikle enerji veya sağlık sektöründe faydalanılsa da bunların tamamı aynı zamanda silah olarak da kullanılabilmekte ve bu teknolojilerle üretilen silahların kullanımı insan haklarına aykırı olduğu bazı ülkelerde bulunmasına rağmen yasaktır. KBRN silahlarının bulundurulduğu birkaç ülkede terörist hareketlenmeler nedeniyle son yıllarda bu tarz silahların tehlikesi bir kez daha gündeme gelmiş ve durum bir miktar daha ciddi bir hal almıştır. Özellikle bu örgütlerin elinde pek çok Hiroşima, Nagazaki faciasının olabileceği düşünüldüğünde bu konuda alınan önlemler de daha fazla önem kazanmaktadır. Bütün gelişmiş ülkeler özellikle terörist eylemlerin gerçekleştiği ülkelere yakın olanlar başta olmak üzere bu konuda aldıkları önlemleri geliştirmeye ve arttırmaya çalışmaktadır.
Sönmez Group ile Yarınlarımız Güvenli
Özellikle ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülkede KBRN önlem malzemelerini sivil toplum örgütleri veya gerekli yardım kuruluşlarına sağlayan Sönmez Group bu alandaki çalışmaları ile ülkemizde ve dünyada saygınlığını arttırmıştır diyebiliriz. Başarılı Yatırımlara imza atan Sönmez Group CEO’su Sedat Sönmez bu sektördeki girişimlerini ise bir yatırımdan ziyade bir sosyal sorumluluk gibi gördüğünü belirtiyor. Özellikle KBRN silahların kullanımının insan haklarına aykırı olduğuna ve kullanılmasının acımasızlık olduğu vurgulayan Sedat Sönmez yapılan çalışmalar ile giderek daha az tehlike arz ettiğini belirtti ve yapılan tüm çalışmalara rağmen bu silahların veya çalışmaların hala tehlikeli olduğunu da belirtti. Yine de üzerine düşen her şeyi mümkün olduğunca yerine getirmeye çalışan Sönmez Group ülkemizin bu konuda çalışma yürüten ve ünü yurt dışına kadar yayılmış olan bir proje yürüterek yarınlarımızı daha güvenli kılmaya çabalıyor.
KBRN Tehlikesinin Boyutları
80’li yıllarda büyümüş olan hemen herkes Çernobil faciasını hatırlayacaktır. Özellikle Çernobil’de yaşanan olay alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen 4000 ila 5000 arasında ölü olduğu düşünülüyor. Henüz Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarından bahsetmediğimizi de düşünürsek tehlikenin boyutlarını daha iyi kavrayabiliriz. Geçtiğimiz senelerde Suriye’de kullanılan kimyasal bomba sonrasında da binlerce insan hayatını kaybetti. Durumun bu kadar ciddi boyutlarda olması korkutucu olsa da alınan önlemler ile can kayıpları minimuma indirilebilir ve yapılan çalışmaların sonucunda pek çok insanın hayatı kurtulabilir. Sönmez Group’un ülkemizde ve dünya genelinde yaptığı çalışmalar sayesinde hepimiz için KBRN saldırılarına veya kazalarına karşı daha güvenli diyebiliriz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

KIBRIS TÜP BEBEK VE CİNSİYET SEÇİMİ HİZMETLERİ
Bu yazım, bebek sahibi olmak isteyen ancak nerede tedavi olacağı konusunda karar vermekte zorlanan kişilere...

Haberi Oku