Gündem:

Haberazim.com Güncel Ajans Haberleri

Orgeneral Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar ile Balıkesir'deki "Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenine katıldı. 

Genelkurmay Başkanı Özel’in öğrencileri selamlamasının arkasından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Özel, törende yaptığı konuşmada, 2 yıllık eğitim süresini başarıyla tamamlayarak silahlı kuvvetlerin saflarına genç birer astsubay şekilde katılmaya hak elde eden öğrencilerin mezuniyet töreninde bulunmaktan coşku ve memnuniyet duyduğunu söyledi.

Tarih boyunca, Türkiye'nin yer aldığı coğrafyanın jeostratejik durumuna bağlı şekilde her devirde caydırıcılığı yüksek, diri bir orduya gereksinim duyduğunu vurgulayan Özel, şöyle konuştu:

"Askerine 'Mehmetçik' diyen, şehadeti en ulu mertebe şekilde kabul eden aziz milletimiz, gerçekten de ordu ulus vasfını kazanmış ulu değerlere sahip fazla aşırı necip bir millettir. İşte Türk Silahlı Kuvvetleri bu ulu milletin ordusu olma şerefini gurur ve onurla taşımaktadır. Bugün silahlı kuvvetlerimiz sahip yer aldığı olanak ve kabiliyetleri, çağdaş teknolojiye dayalı caydırıcı gücü, milli ve uluslararası görevlerde ortaya koyduğu muvaffakiyetli çalışmaları, dünya barışına katkıları ve bütün bunları gerçekleştiren yüksek nitelikli ve eğitimli personeliyle dünya ordularının saygı ve gıptayla takip ettiği fazla aşırı ciddi bir kuvvet durumuna gelmiştir. Bu sebeple de milletimizin ve devletimizin bekasının teminatı bulunan silahlı kuvvetlerimiz, her süre ulu milletimizin göz bebeği ve en güvendiği müessese olmuştur ve hep böyle kalacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Özel, fazla aşırı iri fedakarlıkla yetiştirerek, ülkeye ve millete hizmet etmek üzere silahlı kuvvetlere teslim edilen öğrencilerin, bu şanlı yuvada misal birer insan şekilde yetiştirildiğini anlatım ederek, "Bugün onları zorlu bir eğitim sürecini bitirmeyi müteakip, ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğüyle milletimizin birlik ve beraberliği için her çeşitli engeli aşabilecek kabiliyette ve azimde yüksek niteliklere haiz astsubaylar şekilde da bu eğitim kurumlarından çıkarlarını uğurluyoruz" dedi. 

Kariyer gelişimi imkanlarını fazla aşırı iyi değerlendirmelisiniz 

Yaklaşık 100 sene evvela ilkokul seviyesinde başlayan ve tarihsel süreç içerisinde rüştiye ve lise seviyesine çıkarılan astsubay okullarının dönemin gereklerine müsait şekilde gelişimini sürdürdüğünü ifade eden Özel, şöyle devam etti:

"Günümüzde ön lisans eğitim verici yüksekokul düzeyine çıkarılmıştır. Bugün sizler astsubay diplomasının beraberinde YÖK vasıtası ile geçerliliği kabul edilen ön lisans diploması almaya da hak kazandınız. Bu hal silahlı kuvvetlerimizin ciddi bir unsuru ve bel kemiği bulunan sizlerin yetiştirilmesine verilen önemi göstermektedir. Bu olanağı iyi değerlendirerek daha yüksek bir akademik eğitim seviyesine ulaşmak daima hedefleriniz içerisinde olmalıdır. Astsubay karargah hizmetleri eğitimini işinde temayüz etmiş astsubaylarımızın askeri okullarda muallim şekilde görevlendirilmesini, memleket dışı devamlı ve geçici görevlere tefrik edilen astsubay kadrolarındaki ciddi ölçüdeki artışları ve astsubaylıktan subaylığa geçiş için kariyer gelişimi imkanlarını fazla aşırı iyi değerlendirmelisiniz." 

"Yeterli görmesem bile..."

Özel, astsubayların mali ve sosyal konulardaki durumlarına ait yapılan çalışmalara da değinerek, şunları kaydetti:

"Mali ve sosyal konularla ilgili şekilde 2012 yılında başlattığımız kapsamlı iyileştirme çalışmaları sonuçlarını vermiş ve mensuplarımızın ekonomik ve sosyal konularda rahatlaması, yeterli görmesem dahi sağlanmıştır. Vatanın dört beraberinde canını esirgemeden vazife oluşturan fedakar personelimizin moral ve motivasyonunun artırılması, vazife şartlarının iyileştirilmesi, mesleki gelişimini sağlayacak tedbirlerin alınması, ilave sosyal imkanların genişletilmesi, aidiyet duygusunun kazandırılması ve geliştirilmesiyle öteki halk personeline sağlanan haklar ile enlem haklara sahip kılınması maksadıyla yürütülen var çalışmalar da kesintisiz devam etmekte ve tarafımdan titizlikle takip edilmektedir. Bunun bu merasim vesilesiyle hepiniz vasıtası ile fazla aşırı iyi bilinmesini istiyorum."

Öğrencilere seslenen Özel, "Bu mesleğin mensubu şekilde ordumuzun 2 bin yılı aşkın tarihinin şerefli şahidi bu şanlı üniformaya pislik getirmeyiniz ve üstünde taşımanın da bir imtiyaz olduğunu unutmayınız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Kaynak: HABER7.COM

Haber Azim Güncel Ajans Haberleri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

BORSA VE BORSA NEDİR?
Borsa, BİST100’de yer alan yani Borsa İstanbul pazarlarında işlem gören, piyasa değeri ve işlem hacmi...

Haberi Oku