Gündem:
THP Başkanı Hasan Kocabey İle Söyleşi!
Son dönemde kürtlere linç girişi yaptığı ve yağtırdığı iddiası ile gözatlına alınan Turancı Hareket Platformu ( THP ) Başkanı Hasan Kocabey ile söyleşi, her türlü sorunuza cevap niteliğinde olacak! İşte THP Başkanı Hasan KOCABEY ile röportajımız..

1-      Ne kadar süredir Kadıköy’de faaliyet gösteriyorsunuz?

     2012 yılında kurduk Turancı Hareket Platformu’nu, 2013 Aralık ayından itibaren de Kadıköy’de faaliyet göstermekteyiz.

Daha önce açtığınız yerleşkelere saldırı olmuştu hem PKK hem de sol örgütler tarafından, bildiğimiz kadarıyla kimse  olayın üstüne gitmedi.Ne düşünüyorsunuz?

     Tek  derdi  milletin bekası ve devletin çıkarları olan bir avuç  Türk gencinin kurduğu Turancı hareket Platformu, ilk yerleşkesini Kadıköy’de 2013 Aralık ayında açtıktan birkaç ay sonra sol örgütler ve pkk’nın siyasi uzantısı olan partinin ortak düzenlediği yürüyüş sırasında saldırıya uğramıştı.Beraber yol yürüdüğümüz dava arkadaşlarımızın ve genç kardeşlerimizin  sokakta çekilmek istenen kaos ortamından uzaklaştırmak adına ofisimizin yerini taşıdık.Biz son olaylarla beraber pkk ve bölücü terörle  iş birliği içerisinde olan örgütlerin Kadıköy’ü merkez haline getirmek istediklerinden ve bu konuda ne yazık ki devletin bazı birimlerinden olur aldıklarını düşünüyoruz.Bu düşüncemizin ispatı olarak da Kadıköy’de yürüyüş düzenlemek isteyen Türk milliyetçisi gruplara engel olunurken, ellerinde bölücü başının resimleriyle yürüyenlere  ses çıkartmamalarını görüyoruz.

   Ayrıca geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde düzenlediğimiz ‘Hocalı Katliamına Lanet Ve Ermeni Yalanına Dur De’ mitingi öncesinde, terör örgütü dhkp-c nin tehdit mesajı kültür evimizin kapısına bırakılmıştı. Kendi çabalarımızla edindiğimiz kamera kayıtlarını emniyete vermemize rağmen, bu konu ile ilgili yaptığımız suç duyurusu sanırım hala soruşturma aşamasında.

   Birileri istiyor diye, İstanbul’da Kurtuluş Savaşı zamanında ilk Milli Mitingin yapıldığı ve Cumhuriyet döneminde sürekli Türk milliyetçiliği ve Atatürk sevdalılığıyla özdeşleşmiş olan Kadıköy’den vazgeçmeyeceğiz.

Daha önce hdp milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve Sırrı Süreyya Önder şahsınızı hedef göstermişti. Şimdi tam seçimler öncesi hdp ve bütün sol örgütler hem sizi hem de teşkilatınızı hedef gösteriyor nasıl yorumluyorsunuz?

   2014’ün başında ilk yerleşkemize yapılan saldırının hemen ardından, sosyal medya üzerinden,  bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı olan parti milletvekilleri yine bir ajitasyonla hedef göstermişti. Bu konu bu kadar dillendirilmemişti ama bugünkü kara propaganda bilinçli olarak daha fazla yayılıyor. Sonuçlarını hep beraber izleyerek göreceğiz.

Kadıköy’de yaşanan son olaydan biraz bahseder misiniz? Siz olay anında neredeydiniz ve gözaltılar nasıl gelişti?

   Bence tamamen siyasi olarak yıpratma amacıyla gerçekleştirilen bu kampanya, kimlerin işine yarayacaksa, onlar tarafından organize edilmiştir. Olay sırasında, Kültür Evi’nin idari bölümünde yazmak için uğraştığım kitabımla ilgili çalışma yürütüyordum. Daha sonra polisten kaçtıklarını öğrendiğim iki örgüt sempatizanının, Kültür Evi’nin sokağına girmeleri ile başladı. Zaten daha sonra sokak esnafının kameraları tarafından kayıt altına alınan bu iki vatandaşın sokağı terk etmeleri ile son buldu.

Gözaltılar, ben ve bir arkadaşımın polis tarafından karakola davet edilmesi ile başladı. Diğer arkadaşımızı arayarak biz karakola çağırdık.

Kamuoyu, THP’yi ses getiren ve yoğun kalabalık ile gerçekleştirdiği etkinliklerle tanıyor. Defalarca saldırı almasına rağmen, bu güne kadar şiddetle gündeme hiç gelmemiş bir kurum neden bugün çok ciddi bir iddiayla suçlanıyor?

  Türkiye’de yükselen Türkçülük fikri, doğal olarak Türk ve Türkçülük düşmanlarını rahatsız ediyor. Bizce tamamen bir fikir hareketi olan Türkçü mücadele ile fikir sahasında karşı karşıya bile gelemeyecek acizlerin, toplum gözünde Türkçülüğü kötü göstermek için uyguladıkları bir oyunla yüz yüzeyiz. Bugün şahsım üzerinden THP’ye oynanan oyunun bir değişiği, yarın diğer Türkçü teşkilatlara uygulanabilir. Ayrıca, Kadıköy özeliyle İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrinde organize olmuş bir hareketin haksız yere  yıpratılması, Türkçülük davasına büyük bir darbe vuracaktır. Bu sebeple, yaptığımız demokratik eylemlerimizden bahsetmeyen basın, bu iftira kampanyası karşısında direk tavrını henüz mahkeme aşaması bile başlamayan bir konudan dolayı ortaya koymaktadır. Amaç bizce Thp’den çok Türkçülüğe zarar vermektedir. Bu suçlamaların sebebi budur.

Yaptığınız etkinliklerde Kadıköy esnaf ve halkının desteğini aldığınızı görüyoruz. Kadıköylülerin teveccühünü kazanmış olmanız birilerini rahatsız etmiş olabilir mi?

    İlk başta da belirttiğim gibi, birileri Kadıköy’ü illegal örgütlerin işgaline hazırlamakta, haliyle bu durumdan rahatsız olan aydın ve entelektüel Kadıköy halkı Türk bayrağı ve Millet sevdalısı gençleri kısa sürede benimsedi. Bu benimseme de Kadıköy üzerine planlar yapanları rahatsız etmiş olabilir.

Gerçekleştirilen iftira kampanyalarına karşı ne yapmayı düşünüyorsunuz?

     Sosyal medya hesaplarında ( facebook, twitter, sözlükler) açık açık bizleri ölümle tehdit edenleri okuyarak, davamızdaki duruşumuzun yerinde olduğuna emin oluyoruz. İçerisine çekilmek istendiğimiz planlara dahil olmamak için son ana kadar duruşumuzu korumayı düşünüyoruz. Haliyle bizlerle ilgili iftira kampanyasına ortak olanlarla ilk etapta adli yollarla gereken mücadeleyi vereceğiz. Bu süreçte başımıza gelecek her türlü  belayı şeref sayacağız.

Son olarak aktif bir sivil toplum örgütü başkanlığının yanında yayın evi ve bir derginin baş yazarlığını yapıyorsunuz faaliyetlerinizi bir de sizden dinleyebilir miyiz?

    2012’de kurduğumuz  Turancı Hareket  Platformu’nun yayın organı olan Anda dergisi üzerinden teşkilatçılık faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.  Anadolu’nun bir çok ilinde, Türk dünyasının kurtuluş reçetesinin Türkçülük olduğuna inanan binlerce arkadaşımızla beraber duruş gösteriyoruz. İlkini Kadıköy’de açtığımız Atsız Kültür Evi’nin ikincisi İzmirli yol arkadaşlarımız tarafından İzmir Bornova’da açıldı. Kocaeli başta olmak üzere, birçok şehirde Atsız Kültür Evlerinin açılması için faaliyet gösterilmektedir. Aynı zamanda Eskişehir, Malatya, Sivas, Antalya, Uşak, Bilecik gibi şehirlerde yol arkadaşlarımızla ortak hareket etmekteyiz.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlk MGK Toplantısında OHAL Uzatılmasına...
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak olan yılın ilk Bakanlar Kurulu toplantısında, terörle mücadele...

Haberi Oku