Sow Fenerbahçe'yi Tercih Etti

 Fenerbahçe'nin Senegal'li yıldızı Mousa Sow,Birleşik Arap Emirliklerinden gelen 3 milyon euroluk teklifi reddederek Fenerbahçe'de kaldı.


Fe­ner­bah­çe’de ta­raf­tar­la­rın en çok sev­di­ği fut­bol­cu­la­rın ba­şın­da ge­len Mu­sa Sow yi­ne gö­nül­le­ri fet­het­ti. Se­ne­gal­li yıl­dız fut­bol­cu Sa­rı-La­ci­vert­li for­ma­dan ay­rıl­ma­mak adı­na de­yim ye­rin­dey­se bü­yük bir ser­ve­ti eli­nin ter­siy­le it­ti.
KARARI ONA BIRAKTILAR
Bugün'ün haberine göre; Mu­sa Sow için Bir­le­şik Arap Emir­lik­le­ri (BA­E) eki­bi Al Ain, Fe­ner­bah­çe’ye 15 mil­yon eu­ro­luk bir bon­ser­vis tek­li­fi sun­du. As­ya tem­sil­ci­si, Se­ne­gal­li fut­bol­cu­ya ise yıl­lık 3 mil­yon eu­ro­dan 3 yıl­lık söz­leş­me öner­di. Kad­ro­sun­da ya­ban­cı faz­la­lı­ğı olan ve ma­li sı­kın­tı­lar ya­şa­yan yö­ne­tim her ne ka­dar Sow’u gön­der­mek is­te­me­se de bu çar­pı­cı tek­li­fi kay­da de­ğer bu­la­rak incelemeye al­dı ve ya­pı­lan mü­za­ke­re­ler so­nu­cun­da trans­fer ko­nu­sun­da son ka­rar Sow’a bı­ra­kıl­dı.
2 KATINDAN FAZLASI
Fa­kat bu nok­ta­da Sow’dan tak­dir top­la­yan bir du­ruş gel­di. 28 ya­şın­da­ki gol­cü oyun­cu Tür­ki­ye’den ka­zan­dı­ğı­nın çok üs­tün­de bir pa­ra tek­lif edil­me­si­ne rağ­men yö­ne­ti­me hiç dü­şün­me­den “Fe­ner­bah­çe’den baş­ka bir ye­re git­mek is­te­mi­yo­rum” ya­nı­tı­nı ver­di. Sow yıl­lık 3 mil­yon eu­ro­luk tek­li­fe olum­lu ya­nıt ver­sey­di Al Ain’den Fe­ner­bah­çe’de ka­zan­dı­ğı üc­re­tin 2 ka­tın­dan faz­la­sı­nı ka­za­na­cak­tı. Ni­tek­tim Sow’un bu se­zon Ka­nar­ya’dan ala­ca­ğı yı­lık üc­ret 1,4 mil­yon eu­roy­du. Sow’un bu tu­tu­mu hem Baş­kan Aziz Yıl­dı­rım’dan hem de tek­nik di­rek­tör Er­sun Ya­nal’dan bü­yük mem­nu­ni­yet­le kar­şı­lan­dı.
2,5 SEZONDA 40 GOL
2011-12 se­zo­nun dev­re ara­sın­da Fran­sız eki­bi Lil­le’den Fe­ner­bah­çe’ye 10 mil­yon eu­ro­ya trans­fer edi­len Sow o se­zo­nun ka­lan bö­lü­mün­de 8 gol kay­det­miş­ti. Bir son­ra­ki se­zon Sa­rı-La­ci­vert­li for­may­la 17 go­lün al­tı­na im­za atan Sow şam­pi­yon­luk­la ka­pa­tı­lan ge­çen se­zon­da ise ta­kı­mı­na 15 gol­lük kat­kı yap­tı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

2018 FİFA Dünya Kupasında O Yıldızlar Yer...
Futbol dünyasının milli takımlar düzeyindeki en büyük organizasyonuna katılma hakkı kazanamayan İtalya,...

Haberi Oku